SEO بایگانی - همسانه طراحی اپلیکیشن موبایل اندروید صفحه اصلی //

اهمیت سرعت بارگذاری سایت

اهمیت سرعت بارگذاری سایت

بدون شک علاقه ی کاربران به سایت هایی با سرعت بالا خیلی بیشتر از سایت هایی با سرعت پایین است. چرا که هر چه سایت شما سریعتر باشد، در زمان کمتری کاربر به مقصود خود می‌رسد و احساس راحتی بیشتری خواهد کرد. براساس تحقیقات، هر وب سایت تنها ۴ ثانیه فرصت برای جذب کاربران خود دارد. این بدین معناست که شما برای جذب مخاطب خود زمان زیادی ندارید، پس با افزایش امکانات و جذاب تر کردن وب سایت خود سعی در نگه داشتن کاربران خود کنید چرا که اگر کاربران از دیدن سایتی احساس رضایت داشته باشند، موتورهای جست و جو آن وب سایت را در رده‌ی وب سایت‌های برتر قرار می‌دهند و تاثیر مثبتی بر روی سئو دارد.

موضوع سرعت و نحوه بارگذاری وب سایت ها، بعد از ورود تلفن های هوشمند به بازار داغ تر شد، چرا که بسیاری از وب سایت ها از طریق تلفن های هوشمند مرور می شوند و در بسیاری موارد بستر اینترنت پر سرعت برای تلفن های همراه در دسترس نمی باشد و سایتی مورد توجه بیشتر قرار خواهد گرفت که برای کاربر ارزش بیشتری قائل شود، راحت بارگذاری گردد و وقت کاربر را تلف نکند.

اگر می خواهید سرعت و عملکرد وب سایتی را مورد سنجش و ارزیابی قرار دهید به سایت https://gtmetrix.com/ مراجعه کنید. البته سایت های بسیاری دیگری هم هستند که این ارزیابی را انجام می دهند اما این سایت، اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می‌دهد که از طریق آن می‌توانید علاوه بر اطلاع از سرعت وب سایت کنونی، راهکارهایی را جهت بهبود به شما آموزش می‌دهد و گزارشی مفصل و دقیق از آنچه که باید انجام دهید را به شما می گوید.

پس از ورود به سایت getmetrix، آدرس سایت خود را وارد کنید و چند لحظه صبر کنید.

speed

 

صفحه ای نمایان می شود که تحت عنوان “Performance Scores” دو رتبه به شما می دهد، رتبه هایی از A تا F که به ترتیب A بهترین رتبه و F بدترین رتبه می باشد. رتبه اول امتیاز مربوط به بارگذاری وب سایت و رتبه دوم مربوط به امتیاز کارایی یا عملکرد می باشد. در کنار این رتبه بندی ها، زمان بارگذاری وب سایت با واحد ثانیه نمایش داده می شود و از طرفی حجم وب سایت نیز با واحد کیلوبایت مشخص می گردد. آنچه که اهمیت دارد گزارش دقیقی است براساس هر پارامتر که به شما کمک می کند موارد مضر را رفع کنید و رتبه و امتیاز سایت خود را افزایش دهید.

 

لینک داخلی و تاثیر آن بر سئو

لینک داخلی و تاثیر آن بر سئو

لینک های داخلی لینک هایی هستند که به صفحاتی که با آدرس خود سایت یکی هستند ارجاع داده می‌شوند، یعنی دامنه منبع و مقصد یکی هستند. در واقع لینک های داخلی از صفحه ای در یک دامنه به صفحه ی دیگری از همان دامنه میروند.

لینک های داخلی ایجاد شدند تا کاربران راحت تر بتوانند در سایت گردش کنند و همچنین اطلاعات تکمیلی درمورد یک پست در خود وب سایت به کاربر داده شود و در نتیجه توسط موتورهای جست و جو بهتر ایندکس شوند و وب سایت شما برای موتورهای جست و جو بهینه شود.

موتورهای جست و جو در هر صفحه ای جداگانه باید محتوایی را مشاهده کنند تا بتوانند آن را در پایگاه داده ی خود ذخیره کنند. آنها همچنین نیاز دارند که به لینک های سایت برای شناسایی ساختار سایت دسترسی داشته باشند تا بتوانند تمامی صفحات یک سایت را پیدا کنند. بسیاری از طراحان وب، ناخواسته لینک های خود را از موتورهای جست و جو  مخفی می کنند که این کار باعث می شود موتورهای جست و جو نتوانند لینک های داخلی را شناسایی کنند و در نتیجه سایت شما خوب ایندکس نشود و در سئو سایت تاثیر منفی بگذارد.

به تصویر زیر دقت کنید:link

در تصویر بالا مشاهده می‌کنید که گوگل از طریق لینکی در صفحه A به لینک صفحات B  و E  برخورد کرده است اما در عین حال صفحات C  و  D هم ممکن است صفحات مفیدی باشند. اسپایدر نمی‌تواند به آنها دسترسی پیدا کند زیرا لینکی موجود نمی‌باشد و یا حتی نمی‌داند که این صفحات وجود دارند یا خیر!  لینک های داخلی خوب اگر ساختار (Link Architecture)  خوبی داشته باشند به این صفحات هم لینک می‌دهند.

اگر وب سایت شما بتواند یک ساختار مانند شکل زیر برای اسپایدرها تصویر کند، بدون شک وب سایت شما در دسته وب سایت های محبوب موتورهای جست و جو قرار می‌گیرد:

link1حال چگونه این نوع ساختار لینک امکان پذیر است؟

بهترین راه برای انجام این کار استفاده از لینک های داخلی می‌باشد البته لینک‌های داخلی با ساختار URL خوب.

فرض کنید میخواهم از این مقاله به صفحه اصلی سایت لینک دهم. مانند شکل زیر عمل می کنیم.

hamsane

که در متن به اینصورت نمایش داده می شود.

Hamsane!

ساختار بالا بهترین نوع ساختار لینک می‌باشد. این نوع ساختار برای موتورهای جست و جو کاملاً قابل درک می‌باشد. آنها به خوبی متوجه می‌شوند که باید چه نوع لینکی با چه Anchor Text به پایگاه داده‌ی خود اضافه کنند.

در پایان توجه شما را به این نکته مهم جلب می‌کنم که: از قرار دادن تعداد زیادی لینک‌ در اختیار موتورهای جست و جو پرهیز کنید. زیرا لینک‌ها مانند خوراکی‌های خوشمزه برای اسپایدرها هستند همانطور که اگر در مقابل شما خوراکی های خوشمزه‌ی بسیاری را قرار دهند، شما نمی‌توانید از بین آنها فقط و فقط یکی را انتخاب کنید به اسپایدر هم این حق را بدهید که در مواجه با لینک‌های زیاد گیج شود یا هیچ لینکی را دنبال نکند و یا به سراغ لینک‌های بی ارزش برود.

منبع

بازاریابی محتوا (Content Marketing)

اگر میخواهید در کسب و کار اینترنتی و بازاریابی اینترنتی موفق شوید ،باید بتوانید مخاطب را به صورت هدفمند وارد سایت خود کنید و آنها را به خریدار تبدیل کنید ، یکی از روشهای جذب مخاطب استفاده از بازاریابی محتواست.

بازاریابی محتوا (Content Marketing) یعنی تکنیک خلق محتوای مفید ، جذاب و مرتبط با نیازمشتری که با انتشار این محتوا باعث حفظ مشتریان قبلی و جذب مشتریان جدید شویم .

content-people-01

مخاطب شما واقعا چه میخواهد ؟
در برنامه ی بازاریابیتان بر روی اینکه مشتریانتان چه کسانی هستند و به چه چیزهایی نیاز دارند تمرکز کنید ، در این صورت بهتر می توانید مخاطبان خود را با مطالب و آموزش های مرتبط احاطه کنید تا به مشتریانی وفادار تبدیل شوند.

پیشنهاد! میتوانید به وسیله Google Analytics صفحاتی که بیشترین ترافیک را داشته اند بررسی کنید و از این طریق به محتوای مدنظر کاربران برسید. ( نحوه کار با Google Analytics  را در مقالات بعدی بررسی خواهیم کرد.)

تنها تولید محتوا کافی نیست!

تولید محتوای مناسب به تنهایی ما را به هدفمان نمی رساند بلکه باید این محتوا توسط مخاطبان دیده شده و به دیگران توصیه شود .
برای دیده شدن میتوانید محتوای خود را در وبسایت ها ، شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن اختصاصی خود منتشر کنید.

تعداد like و share  مطالب شما در شبکه های اجتماعی میزان محبوبیت محتوایتان را نشان می دهد .

محتوای تصویری را فراموش نکنید !

مخاطبان با محتوای تصویری بیشتر ارتباط برقرار می کنند. رشد شبکه های اجتماعی مانند : اینستاگرام و Pinterest اهمیت تصاویر در بازاریابی محتوا را چندین برابر کرده است.

طبق گزارش‌های سایت Seo Moz، محتواهایی که فقط از عکس تشکیل شده، توانسته‌اند بک لینک‌های بیشتری نسبت به سایر محتواها کسب کنند .

نکته آخر اینکه اگر میخواهید دیده شوید در تولید محتوای خود اصول بهینه سازی ( سئو) را فراموش نکنید .
برای اطلاع از بهینه سازی وبسایت به پست قبلی مراجعه کنید

بهینه سازی تصاویر و تاثیر آن بر روی سئو

 

طبق اطلاعیه گوگل مبنی بر اینکه استفاده از تصویر به همراه مطلب، در رتبه سایت تاثیرگذار است. استفاده از تصاویر در سایت‌ها مرسوم شد. امروزه اکثر محتوای سایت‌ها را تصاویر تشکیل می‌دهند. بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جست و جو بسیار مهم می‌باشد. بنابراین زمانیکه بخواهیم از تصاویر به منظور بالا بردن رتبه سایت ‌مان استفاده کنیم باید به نکات زیر توجه کنیم.

از تصاویر باکیفیت استفاده کنید.

seeo

کیفیت تصویر از نکات مهمی است که همیشه باید به آن توجه کرد، اما نه به هر قیمتی. پس تیتر را تصحیح می‌کنم. از تصاویر باکیفیت اما با حجم کم استفاده کنید. موتورهای جست و جو خصوصا گوگل همیشه بر پایین بودن حجم صفحات توجه می‌کند.
در ضمن نرم افزارهای زیادی وجود دارد که می‌تواند با در نظر گرفتن کیفیت از حجم تصاویر بکاهد.

از سایت‌های دیگر لینک تصاویر قرار ندهید.

این کار بسیار غیرحرفه‌ای می‌باشد. زیرا ممکن است مدیر سایت Hotlink protection قرار دهد و شما به جای تصویری که دوست دارید به نمایش در بیاید، با پیغام زیر رو به رو می شوید.

seo1

 

 

از رایج ترین فرمت‌های تصاویر یعنی: PNG و JPG استفاده کنید.

گوگل میتواند فرمت های BMP, GIF, JPEG, PNG, WebP و SVG را ایندکس کند، اما رایج ترین فرمت ها PNG و JPG هستند.

 

نام فایل تصاویر خود را با مضمون انتخاب کنید.

برای انتخاب نام تصاویر خود از کلمات کلیدی معنی‌دار استفاده کنید اما Keyword Stuffing را انجام ندهید. استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی در انتخاب نام تصویر این مسئله را به وجود می‌آورد.
از نقشه تصاویر استفاده کنید و آن را به گوگل معرفی کنید.

seo2

اگر می‌خواهید در سایت خود از گالری تصاویر بسیار زیادی استفاده کنید، حتما این کار را انجام دهید.

از تصاویر بامعنی استفاده کنید.

مطلبی که می‌خواهید در سایت قرار دهید را با دقت مطالعه کنید و از تصاویری استفاده کنید که مفهوم مطلب شما را منتقل کند. در واقع با این دید که اگر کاربری به صورت گذرا به سایت شما سر زد با دیدن تصاویر به درک درستی از مطالب برسد و سریعا بتواند تصمیم بگیرد که آیا خواندن این مطلب به او کمک می کند یا خیر.

http://www.shopify.com/blog/7412852-10-must-know-image-optimization-tips

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

همانطور که در مقاله قبل اشاره کردم یکی از راههای افزایش بازدید سایتتان علاوه بر تبلیغات اینترنتی ، استفاده از SEO یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می باشد.

با بررسی نمودار زیر نتیجه میگیریم افراد زیادی حاضر به بررسی صفحات دوم و سوم جستجو نیستند درواقع زمانی که افراد کلیدواژه های مرتبط با کسب وکار شما را سرچ میکنند ، درصورتی که سایت شما در گزینه های اول تا سوم نمایش داده شود ، کاربران بیشتری به سمت وبسایت شما سوق پیدا خواهند کرد ، پس با بهینه سازی سایت خود و کسب موقعیت بهتر در نتایج موتور های جستجو میتوانید مشتریان بیشتری جذب کنید .

percentage-of-traffic-by-google-results-position-chitika

با رعایت تکنیک های زیر میتوانید جایگاه وب سایت خود در گوگل را ارتقا بخشید.

-محتوای مفید و دائمی ( کپی برداری نشده) تولید کنید و به طور منظم وبسایت خود را به روزرسانی کنید . این کار هم به بهینه سازی سایت و هم به دائمی شدن کاربرانتان کمک خواهد کرد .
علاوه بر این مدت زمانی که کاربران در سایت شما صرف خواهند کرد را افزایش خواهد داد که این مورد نیز یکی از المان های مورد توجه سایت های جستجو برای تشخیص وبسایت های کارآمد خواهد بود .

– سعی کنید بیشتر مطالبتان حول یک موضوع مشخص باشد . به طور مثال اگر وب سایتتان مرتبط با معماریست ، سعی کنید به طور تخصصی درمورد معماری محتوا تولید کنید .

– از کلمات کلیدی پر مخاطب استفاده کنید

-به مطالب موجود در سایت های دیگر لینک دهید . البته برای این کار باید دقت کنید به سایت هایی لینک دهید که ازنظر اعتبار هم سطح شما یا بالاتر باشند
– در صفحه ی اول به مطالب صفحات داخلی خود لینک دهید

– سرفصل های خود را در تگ های هدر ( از h1 تا h6) قراردهید و مطالب مهم خودرا Bold کنید

– سعی کنید در آدرس صفحات خود (url) به جای عدد ازمتن و کلمات کلیدی استفاده کنید . برای درک بهتر مطلب به مثال زیر توجه کنید :
نمونه نادرست: http://yoursite.com/?p=12
نمونه درست:
http://yoursite.com/coolpage/

– از دیگر موارد حائز اهمیت در بهینه سازی ، پیشینه ی وب سایت شماست ، هرچه سابقه ی بیشتری داشته باشید بیشتر دیده خواهید شد .

برای مطالعه ی بیشتر میتوانید از لینک های زیر استفاده کنید :
منبع فارسی:
http://www.motamem.org/?p=5607

منابع انگلیسی:
http://goinswriter.com/website-seo-tips/

http://searchengineland.com/21-essential-seo-tips-techniques-11580