لینک داخلی و تاثیر آن بر سئو صفحه اصلی //

لینک داخلی و تاثیر آن بر سئو

لینک داخلی و تاثیر آن بر سئو

لینک های داخلی لینک هایی هستند که به صفحاتی که با آدرس خود سایت یکی هستند ارجاع داده می‌شوند، یعنی دامنه منبع و مقصد یکی هستند. در واقع لینک های داخلی از صفحه ای در یک دامنه به صفحه ی دیگری از همان دامنه میروند.

لینک های داخلی ایجاد شدند تا کاربران راحت تر بتوانند در سایت گردش کنند و همچنین اطلاعات تکمیلی درمورد یک پست در خود وب سایت به کاربر داده شود و در نتیجه توسط موتورهای جست و جو بهتر ایندکس شوند و وب سایت شما برای موتورهای جست و جو بهینه شود.

موتورهای جست و جو در هر صفحه ای جداگانه باید محتوایی را مشاهده کنند تا بتوانند آن را در پایگاه داده ی خود ذخیره کنند. آنها همچنین نیاز دارند که به لینک های سایت برای شناسایی ساختار سایت دسترسی داشته باشند تا بتوانند تمامی صفحات یک سایت را پیدا کنند. بسیاری از طراحان وب، ناخواسته لینک های خود را از موتورهای جست و جو  مخفی می کنند که این کار باعث می شود موتورهای جست و جو نتوانند لینک های داخلی را شناسایی کنند و در نتیجه سایت شما خوب ایندکس نشود و در سئو سایت تاثیر منفی بگذارد.

به تصویر زیر دقت کنید:link

در تصویر بالا مشاهده می‌کنید که گوگل از طریق لینکی در صفحه A به لینک صفحات B  و E  برخورد کرده است اما در عین حال صفحات C  و  D هم ممکن است صفحات مفیدی باشند. اسپایدر نمی‌تواند به آنها دسترسی پیدا کند زیرا لینکی موجود نمی‌باشد و یا حتی نمی‌داند که این صفحات وجود دارند یا خیر!  لینک های داخلی خوب اگر ساختار (Link Architecture)  خوبی داشته باشند به این صفحات هم لینک می‌دهند.

اگر وب سایت شما بتواند یک ساختار مانند شکل زیر برای اسپایدرها تصویر کند، بدون شک وب سایت شما در دسته وب سایت های محبوب موتورهای جست و جو قرار می‌گیرد:

link1حال چگونه این نوع ساختار لینک امکان پذیر است؟

بهترین راه برای انجام این کار استفاده از لینک های داخلی می‌باشد البته لینک‌های داخلی با ساختار URL خوب.

فرض کنید میخواهم از این مقاله به صفحه اصلی سایت لینک دهم. مانند شکل زیر عمل می کنیم.

hamsane

که در متن به اینصورت نمایش داده می شود.

Hamsane!

ساختار بالا بهترین نوع ساختار لینک می‌باشد. این نوع ساختار برای موتورهای جست و جو کاملاً قابل درک می‌باشد. آنها به خوبی متوجه می‌شوند که باید چه نوع لینکی با چه Anchor Text به پایگاه داده‌ی خود اضافه کنند.

در پایان توجه شما را به این نکته مهم جلب می‌کنم که: از قرار دادن تعداد زیادی لینک‌ در اختیار موتورهای جست و جو پرهیز کنید. زیرا لینک‌ها مانند خوراکی‌های خوشمزه برای اسپایدرها هستند همانطور که اگر در مقابل شما خوراکی های خوشمزه‌ی بسیاری را قرار دهند، شما نمی‌توانید از بین آنها فقط و فقط یکی را انتخاب کنید به اسپایدر هم این حق را بدهید که در مواجه با لینک‌های زیاد گیج شود یا هیچ لینکی را دنبال نکند و یا به سراغ لینک‌های بی ارزش برود.

منبع

توسط محمد هادی شجاری

مهندسی صنایع و مدیریت اجرایی خوندم و از دوران دانشجویی علاقه مند به بازاریابی بویژه در دنیای دیجیتال بودم و در حال حاضر به صورت تخصصی بر روی تبلیغات با اپلیکیشن های موبایل مطالعه و کار می کنم.
وبسایت:


نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود


ارسال نظر