Google Docs سرویسی مناسب برای CRM صفحه اصلی //

Google Docs سرویسی مناسب برای CRM

Google Docs سرویسی مناسب برای CRM

آشنایی بزرگان حوزه مدیریت و بازاریابی با CRM یا همان مدیریت ارتباط با مشتری حدود دهه نود میلادی بود. تقریباً از همان زمان که مدیرSiebel System  نرم افزار خود را با عبارت مدیریت ارتباط با مشتری تولید کرد.

crm-accelerator

مدیریت ارتباط با مشتری یک مفهوم استراتژیک در حوزه کسب و کار است. تمامی شرکت ها هنگام استفاده از CRM تنها به این موضوع فکر می کنند که بتوانند مشتریان سودده را جذب کسب و کار خود کنند و در ضمن مشتریان قبلی خود را از دست ندهند.

نظریه پردازان در حوزه مدیریت و بازاریابی تاکنون در تعریف CRM به توافق نرسیده اند، حتی عده ای از افراد هستند که CRM را مخفف Customer Relationship Management و برخی مخفف  Customer Relationship Marketing  می دانند.

بطور کلی مدیریت ارتباط با مشتری مجموعه نرم افزارها یا خدماتی است که به اتوماسیون بازاریابی، فروش و خدمات کمک می کند.

بخش دیگری از فعالان حوزه مدیریت، تاکید دارند که CRM نگرشی با تاکید بر ایجاد، حفظ و توسعه و تعمیق رابطه با مشتریان است و در این نگرش، ممکن است از تکنولوژی‌های روز استفاده بشود یا نشود.

از تکنولوژی های روز می‌توان به cloud computing اشاره کرد. یکی از کاربردهایCloud computing یا همان رایانش ابری  فضای ذخیره سازی که در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این فضای آنلاین برای ذخیره فایل‌‌ها استفاده می‌شود و در واقع جایگزینی برای هارد، فلش مموری، سی‌دی، دی‌وی‌دی، بلو-ری و … می‌باشد. یکی از سرویس‌های مبتنی بر وب که بر مبنای رایانش ابری تعریف شده است، سرویس  Google Docs می‌باشد. نرم‌افزار  Google Docs را روی کامپیوتر دوم‌ هم می‌توان نصب کرد. حالا هر فایلی که درون این پوشه در کامپیوتر اولی قرار گیرد روی کامپیوتر دومی هم ظاهر خواهد شد و بالعکس. با استفاده از این سرویس، دیگر محدودیت دسترسی به یک کامپیوتر وجود ندارد و اطلاعات در ابر بزرگ اینترنت قرار دارد و همیشه و از هر کجا می‌توان به آن دسترسی داشت. ضمن اینکه می‌توان اطلاعات را هم با دوستان به اشتراک گذاشت. در کنار همه این‌ها امکان دسترسی به فایل‌ها از طریق تلفن همراه، تبلت، لپ‌تاپ و … نیز وجود دارد.

بیان این مورد از کاربرد رایانش ابری، تنها بخشی از مزایای این فناوری است، که این روزها شرکت‌های مهم جهان با شتاب زیادی به سمت آن حرکت می‌کنند و با پذیرش این واقعیت که فناوری اطلاعات سعی بر ارایه به‌روزترین چیزها را در بر دارد، رایانش ابری نیز همه علاقه‌مندان صنعت فناوری اطلاعات را به سوی خود کشانده است.

منبع (۱)

منبع (۲)

توسط محمد هادی شجاری

مهندسی صنایع و مدیریت اجرایی خوندم و از دوران دانشجویی علاقه مند به بازاریابی بویژه در دنیای دیجیتال بودم و در حال حاضر به صورت تخصصی بر روی تبلیغات با اپلیکیشن های موبایل مطالعه و کار می کنم.
وبسایت:


نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود


ارسال نظر