بازاریابی محتوا (Content Marketing) صفحه اصلی //

بازاریابی محتوا (Content Marketing)

بازاریابی محتوا (Content Marketing)

اگر میخواهید در کسب و کار اینترنتی و بازاریابی اینترنتی موفق شوید ،باید بتوانید مخاطب را به صورت هدفمند وارد سایت خود کنید و آنها را به خریدار تبدیل کنید ، یکی از روشهای جذب مخاطب استفاده از بازاریابی محتواست.

بازاریابی محتوا (Content Marketing) یعنی تکنیک خلق محتوای مفید ، جذاب و مرتبط با نیازمشتری که با انتشار این محتوا باعث حفظ مشتریان قبلی و جذب مشتریان جدید شویم .

content-people-01

مخاطب شما واقعا چه میخواهد ؟
در برنامه ی بازاریابیتان بر روی اینکه مشتریانتان چه کسانی هستند و به چه چیزهایی نیاز دارند تمرکز کنید ، در این صورت بهتر می توانید مخاطبان خود را با مطالب و آموزش های مرتبط احاطه کنید تا به مشتریانی وفادار تبدیل شوند.

پیشنهاد! میتوانید به وسیله Google Analytics صفحاتی که بیشترین ترافیک را داشته اند بررسی کنید و از این طریق به محتوای مدنظر کاربران برسید. ( نحوه کار با Google Analytics  را در مقالات بعدی بررسی خواهیم کرد.)

تنها تولید محتوا کافی نیست!

تولید محتوای مناسب به تنهایی ما را به هدفمان نمی رساند بلکه باید این محتوا توسط مخاطبان دیده شده و به دیگران توصیه شود .
برای دیده شدن میتوانید محتوای خود را در وبسایت ها ، شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن اختصاصی خود منتشر کنید.

تعداد like و share  مطالب شما در شبکه های اجتماعی میزان محبوبیت محتوایتان را نشان می دهد .

محتوای تصویری را فراموش نکنید !

مخاطبان با محتوای تصویری بیشتر ارتباط برقرار می کنند. رشد شبکه های اجتماعی مانند : اینستاگرام و Pinterest اهمیت تصاویر در بازاریابی محتوا را چندین برابر کرده است.

طبق گزارش‌های سایت Seo Moz، محتواهایی که فقط از عکس تشکیل شده، توانسته‌اند بک لینک‌های بیشتری نسبت به سایر محتواها کسب کنند .

نکته آخر اینکه اگر میخواهید دیده شوید در تولید محتوای خود اصول بهینه سازی ( سئو) را فراموش نکنید .
برای اطلاع از بهینه سازی وبسایت به پست قبلی مراجعه کنید

توسط محمد هادی شجاری

مهندسی صنایع و مدیریت اجرایی خوندم و از دوران دانشجویی علاقه مند به بازاریابی بویژه در دنیای دیجیتال بودم و در حال حاضر به صورت تخصصی بر روی تبلیغات با اپلیکیشن های موبایل مطالعه و کار می کنم.
وبسایت:


نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود


ارسال نظر