۱۷ روش توزیع خلاقانه اپلیکیشن موبایل صفحه اصلی //

۱۷ روش توزیع خلاقانه اپلیکیشن موبایل

۱۷ روش توزیع خلاقانه اپلیکیشن موبایل

بعد از تقریبا ۲ سال کار در دنیای اپلیکیشن های موبایل و تولید حدود ۳۰ اپلیکیشن و صحبت های و ملاقات های فراوان با ایده پردازانی که به دنبال تولید و توزیع و موفقیت چشمگیر اپلیکیشن موبایشان بودند به این نتیجه رسیدم که یک برنامه ریزی و استراتژی قوی برای توزیع اپلیکیشن و ارتباط گرفتن با مخاطبان آن اگر مهمتر از خود برنامه نویسی نباشد کم اهمیت تر هم نیست.

در زیر ۱۷ روش توزیع خلاقانه اپلیکیشن موبایل که میتوان قبل و بعد از انتشار اپلیکیشن انجام داد تا تجربه بهتری از توزیع آن داشته باشیم را میبینید.

 

۱. تولید وبسایت برای اپیکیشن موبایل

ساختن یک وبسایت یا صفحه فرود جذاب حاوی تصاویری از محیط اپلیکیشن و لیست قابلیت ها و قیمت های موجود میتواند مخاطب هایی که از جاهایی غیر از سرچ استورموبایل می آیند را جذب کند

 

۲. نوشتن وبلاگ در زمینه اپلیکیشن موبایل

در کنار سایت اپلیکیشن تان یک وبلاگ بسازید و مطالب مرتبط و اخبار را در آن منتشر کنید از این طریق بازدید کننده های بیشتری جذب میشوند.

 

۳. در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

مطالب وبلاگ و سایت اپلیکیشن موبایلتان در در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و یا اگر سایت و وبلاگ ندارید به اکانت هایی در شبکه های اجتماعی بسازید و در آنها موضوعات مربوط به اپلیکیشن خودتان را منتشر کنید. جاهایی مثل فیس بوک، توییتر و اینستاگرام، یکی از موفق ترین شبکه های اجتماعی اینستاگرام است گیرایی ای که یک تصویر در نگاه اول دارد هیچ نوشته ای ندارد! میتوانید در این پست (پیج ایدآل در اینستاگرام) راه های دستیابی به موفقیت در اینستاگرام اپلیکیشن موبایلتان را بخوانید

 

۴. یک ویدئو تبلیغاتی از اپلیکیشن بسازید

می توانید با ساخت یک ویدئوی تبلیغاتی از اپلیکیشنتان و انتشار آن در سایت هایی مثل آپارات یا یوتیوب مخاطب های زیادی را جذب کنید. یک ویدئوی ساده که نشان دهنده فردی است که در حال کار کردن با اپلیکشن است و از آن رضایت کامل دارد هم بسیار تاثیر گذار است!

 

newpaper-promotion

 

۵. با خبرگزاری ها ارتباط برقرار کنید

می توانید خبر تولید اپلیکیشنتان را در مجله یا روزنامه به چاپ برسانید!‌ کافیست با خبرگزاری ها و خبرنگاران مرتبط ارتباط برقرار کنید.

 

۶. سایت های نقد و بررسی اپلیکیشن موبایل را پیدا کنید

سایت هایی که به نقد و بررسی اپلیکیشن موبایل می پردازند را پیدا کنید و اپلیکیشن موبایل خود را برای آنها ارسال کنید مخاطب های زیادی آن را بازدید خواهند کرد! از جمله این سایت های در ایران appreview.ir است.

 

۷. وبلاگ نویسان را دریابید

وبلاگ نویس های زیادی هستند که واقعا به فکر انجام یک کار خوب هستند!‌ و همچنین وبلاگ نویسان زیادی هم هستند که به دنبال ایده برای پست جدیدشان میگردند آنها را دریابید!

 

۸. مسابقات اپلیکیشن نویسی

در طول سال مسابقاتی برگزار می شود که در آنها به اپلیکیشن ها در دسته های مختلف جایزه داده میشود … در آنها شرکت کنید! از جمله این مسابقات در ایران apptalent.ir است

 

۹. ایمیل جمع آوری کنید

از کاربرهای فعلی سایت و اپلیکیشنتان ایمیل بگیرید و آنها را با درخواست خودشان در لیست ایمیلتان ذخیره کنید و از طریق ایمیل آنها را درگیر ایده های جدیدتان کنید.

 

۱۰. ویدئو های کوچک بسازید

از نحوه کار با اپلیکیشنتان و کلک های مختلفش ویدئو های کوتاه بسازید

 

offline-promotion

 

۱۱. فیزیکی و آفلاین تبلیغ کنید

به جلسات و همایش های مربوط به اپلیکیشنتان برید و از ایده تون دفاع کنید و اپلیکیشنتون رو تبلیغ کنید… دانلودش میکنند!

 

۱۲. مسابقه برگزار کنید

در سایت و اپلیکیشنتان مسابقه برگزار کنید و جایزه بدهید این کار باعث میشود کاربرهای فعلی خوشحال شوند و کاربرهای جدید ایجاد شوند!

 

۱۳. در حل مشکلات و باگ ها وسواس داشته باشید

یک کاربر خوشحال و راضی بهترین تبلیغ برای اپلیکیشنتان است. پس مشکلاتش را حل کنید و در حل آنها حساسیت به خرج دهید.

 

۱۴. اپلیکیشن را در اپ استورها بهینه سازی کنید

بازارچه های اپلیکیشن موبایل از جمله گوگل پلی ، اپ استور ، بازار  و سیبچه ابزارهایی برای بهینه سازی اپلیکیشن دارند مانند قرار دادن ویدئو ، تصویر، توزیحات و کلیدواژه  و … از تمام امکانات استفاده کنید.

 

۱۵. پیج های فیس بوک را دریابید

با ادمین های پیج های فیس بوک مربوط به اپلیکیشن تان ارتباط برقرار کنید و پستی در مورد اپلیکیشنتان منتشر شود! پیج هایی که بالای صد هزار دنبال کننده دارند… حواستان باشد یک دلیل خوب به ادمین های پیج فیس بوک بدهید تا اپلیکیشن شما را معرفی کنند.

 

۱۶. آفر ویژه بدهید

اگر در اپلیکیشن موبایل خودتان چیزی به فروش میرسانید همیشه یک آفر ویژه در آستین داشته باشید. افراد زیادی به دنبال آفرهای ویژه هستند

 

۱۷. جاسازی شبکه های اجتماعی در اپلیکیشن موبایل

در صورت امکان شبکه های اجتماعی را در اپلیکیشن خودتان جاسازی کنید تا کاربران بتوانند اطلاعات آن را به دوستانشان به اشتراک بگذارند.

توسط عبدو شجاری

من عبداله شجاری هستم اما دوستان Agha Abdo صدام میزنن! به زبان لیت خواب میبینم و با خودم مورس کد حرف میزنم، یه خوره لینوکس و دنیای متن باز،‌ عاشق امنیت و برنامه نویسی و تلفن همراه و بیزینس و سنگ نوردی و گیتار الکتریک!
وبسایت: http://abdo.ninja


نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود


ارسال نظر