۱۰ نکته برای طراحی UX موبایل صفحه اصلی //

۱۰ نکته برای طراحی UX موبایل (بخش دوم)

۱۰ نکته برای طراحی UX موبایل (بخش دوم)

در بخش اول مقاله ی « ۱۰ نکته برای طراحی UX موبایل » با نیمی از نکات آشنا شدیم، در این مقاله که ادامه ی مطلب یاد شده ست با هم به سایر نکات پیرامون طراحی تجربه کاربری موبایل می پردازیم…

  1. UX مربوط به پلتفرم ها رو نادیده نگیرید

اپل، گوگل و سایر تولید کنندگان اسمارت فون ها خیلی هزینه میکنن تا مطمئن بشن کاربر هاشون دقیقا اطلاع دارن با فشردن یک دکمه، سوئیپ کردن روی صفحه یا لمس یک آیکُن باید انتظار چه اتفاقی رو داشته باشن.

توسعه دادن رابط های سفارشی که همگام با این راه و روش نباشن ممکنه باعث خوشحالی تیم برندینگ شما بشه اما کاربران رو سردرگم و تصمیم گیری رو کند میکنه و موانع مهمی سر راه تعامل کاربر با گوشی میگذاره.

بجاش، سعی کنید اصول سیستم عامل بومی رو در نظر بگیرید و بطور ماهرانه و بدون تغییر دادن توابع زیربنایی اون، به ظاهر عناصر طراحیتون استایل مد نظر خودتون رو بدید. با مطالعه دستورالعمل های پلتفرم های هدفتون همیشه اطمینان حاصل کنید که دارید از عناصری درست برای کار درستی استفاده می کنید. همچنین دستورالعمل هایی نظیر حداقل اندازه لازم برای دکمه های قابل لمس که قطعاً کاری بهشون سپرده شده رو دنبال کنید. و دستگاهی که قراره براش طراحی رو انجام بدید برای یک ماه تو دستتون بگیرید، تا به شما خیلی بیشتر از اون چیزی که قراره راهنما ها و دستورالعمل ها یاد بدن ذهنیت بده.

همونطور که منطق میگه نباید کسی رو که خودش صاحب یک کامپیوتر نیست برای طراحی یک سایت استخدام کنید!

  1. بیش از فقط یک ورودی (یعنی لمس) رو فعال کنید

از رابطه بشر-کامپیوتر میشه به عنوان یک پروسه تلف شده در همه ادوار یاد کرد، کاربر در حال تولید ورودی هایی بیش از اون چیزی هست که رابط امکان دریافتش رو فراهم کرده. این مقوله هم تابع کاربر و هم تابعی از محیط اونها و رابطی هست که در حال پذیرش واکنش هاست. شامل چیزهای واضحی مثل صدا و جنبش و همچنین مفاهیم کلی دیگه ای مثل مکان، مجاورت، فاکتور های محیطی و شبکه های اجتماعی. گوشی ها با دارا بودن پشته عظیمی از این دست سنسور ها و کانال های ارتباطی، منحصراً جایی برای پذیرش اکثر این داده های محیطی هستن. به این فکر کنید که چطور میتونید تجربه کاربری رو با استفاده هوشمندانه از اون ارتقاء بدید. بکار بردن داده هایی که کاربر حتی متوجه چگونگی پیدایش اونها نشه میتونه نتایج سورپرایز کننده، خاطره انگیز و جذابی ارائه بده.

  1. طرحی هم برای وقفه ها داشته باشید

متأسفانه با تولید گوشی های موبایلی که میتونن همواره به هرجایی برن و صدها کار انجام بدن، بعضی چیزها کاربر رو به سمت وقفه سوق میدن، چه تو عالم واقع و چه در داخل خود گوشی. شما با ساده نگه داشتن اپلیکیشن تون و تمیز نگه داشتن رابط، به کاهش سختی شناخت برنامه توسط کاربر و کم کردن تمایل اونها به ترک اپلیکیشن و رو آوردن به کارهای دیگه کمک می کنید. همچنین مطمئن بشید بالا اومدن از همون جایی که مثلن در صورت خروج از تجربه (experience) تون به بوسیله یک فراخوان داخلی یا حتی رسیدن اتوبوس آسون باشه، کارهای بزرگتر رو به تکه های کوچکتر بشکونید و محتوا رو در قالب اون بگنجونید.

  1. یادتون باشه که طراحی شما کامل نیست

حتی UX هایی که زحمت زیادی براشون صرف شده وقتی که تو عالم واقع قرار میگیرن شامل تعدادی نقص دیده نشده هستن. این موضوع حتی قبل از اینکه کاربرها دستشون رو روی اون قرار میدن شروع میشه. در طول توسعه، ثابت میشه که بعضی ایده ها از لحاظ فنی نپخته هستن اما اونها رو به حال خودشون رها نکنید، برگردید سراغ تخته رسم و کار کنید تا ببینید چطور میتونید حداقل به یک چیز نزدیک به اون برسید. تو خیلی از موارد کاربر حتی متوجه نمیشه که شما کار رو در مقیاس پایین تر عملی کردید. و طبق نو آوری ها و تنظیمات مداوم بازار موبایل، چیزی که امروز کار میکنه ممکنه فردا کار نکنه (و بالعکس). اپپلیکیشن خودتون رو به عنوان یک نهاد در حال تحول دائمی، با استفاده از داده های بدست اومده از آنالیز ها، بازخورد کاربران، و پیشرفت های تکنولوژیک جدید جهت ارزیابی مجدد و بهبود تجربه سرپا نگه دارید.

  1. فراتر از همه این موارد، پیرو بهترین تمرین (best practice) و تجربه شخصی تون باشید

در نهایت، تفاوت بین تجربه های تلفن همراه و بیشتر طراحی های سنتی دیجیتال اینه که با وجود ذهنیت کاربرها و خواسته های منحصر بفردشون ما فضای خیلی کوچیکی واسه پیاده کردن طراحی شل و ولی داریم که گه گاه تو بعضی بخش های دسکتاپ شاهد هستیم. حتی اگه تجربه طراحی موبایل ندارید وجود این محدودیت به اندازه کافی برای مجبور کردن ما به پیروی از بهترین تمرین (best practice) های طراحی کلاسیک الزام آور هست. تو این ابزار های قابل لمس، تئوری طراحی کلاسیک محصول و تجربه شخصی شما از عالم واقع، توی طراحی تجربه کاربری موبایل به شما یک برتری محسوس القا میکنه و دستتون برای نوآوری در اپلیکیشن بازتره.

توسط محمد هادی شجاری

مهندسی صنایع و مدیریت اجرایی خوندم و از دوران دانشجویی علاقه مند به بازاریابی بویژه در دنیای دیجیتال بودم و در حال حاضر به صورت تخصصی بر روی تبلیغات با اپلیکیشن های موبایل مطالعه و کار می کنم.
وبسایت:


نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود


ارسال نظر