کسب و کار با اپلیکیشن صفحه اصلی //

کسب و کار با اپلیکیشن

کسب و کار با اپلیکیشن

کسب و کار با اپلیکیشن های موبایل این روزها سکه است ؟!

در مدت زمانی که در بازار اپلیکیشن های موبایل و مدل های درآمدی آن فعالیت می کنیم تجربیات خوبی کسب کردیم، از بررسی نمونه های خارجی تا آشنایی با استارت آپ های موفق داخلی . نکته ی جالب توجه در چند ماه اخیر تب ایده های مبتنی بر اپلیکیشن است که بسیار تند شده و ما در همسانه هر روز با تماس هایی روبرو هستیم که افرادی با ذوق و شوق فرآوان از ایده ی جذاب خود و شانس بالای درآمدزایی برای ما می گویند و از ما می خواهند تا با نوشتن یک اپلیکیشن آن ها را پول دار کنیم! افرادی که غالبا سابقه حضور در این بازار را نداشته اند و تخصصی در این مورد ندارند.

حضور افراد جدید در این کسب و کار اتفاق خوب و مبارکی است اما بد نیست به چند نکته زیر توجه کنیم:

 1. شما به عنوان صاحب ایده از آن دفاع می کنید و مشکلات آن را نمی بینید. حتما لازم است از مشتریان بالقوه سوال کنید که آیا واقعا ارزش پیشنهادی شما برای شان جذابیت دارد. به این کار اعتبار سنجی ایده یا customer validation می گویند.
 2. نسبت بسیار کمی از کسب و کارهای مبتنی بر اپلیکیشن توانسته اند به موفقیت چشمگیر برسند و اکثر ایده ها و محصولات یا کاملا ناکام بودند یا درآمد اندکی داشته اند. ما معمولا فقط نمونه های موفق را می بینیم!
 3. کپی ایده ی موفق فعلی محتوم به شکست است. خودتان را گول نزنید. به خودتان نگویید ایده ی من بهتر است. با تغییرات جزئی یا اضافه کردن ارزش های نه چندان متمایز نمی توانید محصول موجود موفق را از بازار خارج کنید.
 4. انتشار اپلیکیشن و توزیع آن بین کاربران از تولید مهم تر و سخت تر است. در شرایطی که روزانه بیش از ۵۰ اپلیکیشن ایرانی جدید وارد بازار می شوند احتمالا اپلیکیشن شما گم می شود.
 5. اگر کسب و کار شما مبتنی بر یک اپلیکیشن موبایل است باید خودتان آن را بسازید یا با توسعه دهنده شراکت کنید. این پروژه ها در صورت برون سپاری ممکن است برای شرکت نرم افزاری سود داشته باشد اما برای شما که صاحب ایده و کسب و کار هستید قطعا ضرر خواهد بود.

کسب و کار با اپلیکیشن

به عنوان جمع بندی باید بدانید قاعده ی طبیعت بر این است که کسب پول زیاد اسان نیست! اگر فکر می کنید کاری هست که راحت و بی دردسر شما را ثروتمند می کند سخت در اشتباه هستید. کسب و کار با اپلیکیشن موبایل هم از قاعده مستثنی نیست. حواستان را جمع کنید و با احتیاط وارد شود.

مواردی که نوشتم شاید به نفع ما به عنوان یک شرکت نرم افزاری نباشد چون به هر حال ما در مقابل اتمام پروژه پول خود مان را می گیریم اما حجم بالای مراجعه و تماس توسط افراد علاقه مند باعث شد تا این مطلب را بنویسم تا اگر علاقه دارید وارد این حوزه ( کسب و کار با اپلیکیشن) شوید با چشمان باز و دقت عمل کنید تا همه با هم سود کنیم.

توسط محمد هادی شجاری

مهندسی صنایع و مدیریت اجرایی خوندم و از دوران دانشجویی علاقه مند به بازاریابی بویژه در دنیای دیجیتال بودم و در حال حاضر به صورت تخصصی بر روی تبلیغات با اپلیکیشن های موبایل مطالعه و کار می کنم.
وبسایت:

۲ نظرات
 • سید محمد می‌گه:

  سلام آقا هادی دوست و هم کلاسی سابق
  حالا نمیدونم سابق درمورد دوستیمونم صدق میکنه یا نه
  هادی جان در مورد .مورد سوم میخواستم بگم توی برنامه تلوزیونی دیدم ایده یک ایرانی و طراحی یک اپلیکیشن موفق و پولدارش کرده بود
  تنها ایده جالبش این بود که روی برنامه ضبط صدا قسمتی فراهم کرده بود که میشد قسمتای مهم ی کنفرانس رو که ضبط میکنیم هنگام ضبط علامت گذاری کنیم
  که بعدا گوش میدیم بدونیم کجاشو مهمه بیشتر گوش بدیم

  • محمد هادی شجاری می‌گه:

   سلام آقا سید
   شما دوست دیروز و امروز و فردایی
   ایده ش ناب بود خب
   قبلش نبوده همچین چیزی و نیازش هم بوده
   اتفاقا این ایده و تیم اجرایی ش رو میشناسم بچه های خوب و خلاقی هستند


نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود


ارسال نظر