کسب و کار اپلیکیشن های موبایل صفحه اصلی //

کسب و کار اپلیکیشن های موبایل

کسب و کار اپلیکیشن های موبایل

در حال حاضر کسب و کار مبتنی بر طراحی اپلیکیشن موبایل به سرعت در حال گسترش است و هر یک از ما جزئی از این فرایند طراحی اپلیکیشن موبایل نوین اقتصادی هستیم. براساس گزارش های موجود، در سال ۲۰۱۳ نزدیک به ۷۰ میلیارد اپلیکیشن موبایل توسط کاربران دنیای مجازی دانلود شده است که این میزان تا ۱۰ برابر بیشتر از مجموع جمعیت جهان است.
بر اساس برآورد شرکت تحقیقاتی گارتنر چشم انداز بازار طراحی اپلیکیشن موبایل بسیار روشن است. تخمین ها حاکی از آن است که تعداد کل نرم افزارهای تلفن همراه و اپلیکیشن موبایل دانلود شده (رایگان و پولی) در سال ۲۰۱۷ از ۱۰۲ میلیارد برنامه سال ۲۰۱۳ به ۲۶۹ میلیارد مورد خواهد رسید. این میزان افزایش در نوع خود بی نظیر است.
بهترین راه بهره برداری از این فرصت طلایی ، داشتن اطلاع کافی در این حوزه و زمینه فعالیت های مختلف آن است. در این وبلاگ قصد داریم روند های جدید بازار و موضوعات جذاب برای تولید اپلیکیشن موبایل و ژانر های بازار آینده را برای شما تشریح کنیم تا بتوانید به درستی مسیرتان را انتخاب کنید.

در ابتدا داشتن فهم و درک روشن از کسب و کار برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل به شما کمک می کند تا بدانید دقیقا در کدام بخش مزیت رقابتی دارید و می توانید موفقیت بیشتری کسب کنید. تحقیقات و تحلیل های انجام شده از نمونه های موفق اپلیکیشن موبایل و توسعه دهنده ی حرفه ای به شما کمک می کند تا فهم بهتری از شرایط بازار و رقابت در این حوزه را کسب کنید.
خوشبختانه، بازار به قدر کافی بزرگ هست و برای همه سهم وجود دارد. تحقیقات نشان می دهد که اکثر دسته بندی های اپلیکیشن موبایل در سال ۲۰۱۳ رشد قابل توجه ای داشته اند. اما این بازی ها بودند که همچنان به شکستن رکوردهای دست نیافتنی و فراتر از انتظارات ادامه می دهند. به عنوان مثال در شبکه InMobi نرم افزارهای بازی به تنهایی ۶۴ درصد از مجموع اپلیکیشن موبایل های دانلود شده را به خود اختصاص داده است.
شرایط حکایت از آن دارد که بازی ها اگر چه به نظر در حال اشباع شدن است اما همچنان سرفصل پر مخاطب ترین اپلیکیشن ها خواهند بود.
بر اساس اطلاعات بدست آمده از شرکت تجزیه و تحلیل اپلیکیشن Distimo و موبایل اپ اکوسیستم ( Mobile App Ecosystem) روندها و گرایش های جهانی در بازارها، نشان می دهد که App Store شرکت اپل و گوگل پلی (Google Play) در ۱۶ کشور جهان جایگاه ویژه ای دارند. این گزارش ها و تحلیل ها ویژگی و حجم دانلودها و درآمدهای حاصل از اپلیکیشن را بر اساس طبقه بندی موجود در بازارهای کشورهای توسعه یافته (ایالات متحده آمریکا و ۵ کشور اتحادیه اروپا ) و همچنین بازارهای در حال رشد منطقه مانند کره جنوبی، برزیل و آفریقای جنوبی برآورد می کند.
براساس یافته های موجود:
• در App Store اپل بازی ها ۳۶٪ از مجموع دانلودها و ۷۱ درصد مجموع درآمدها را در سطح جهانی به خود اختصاص داده اند. این داستان در Google Play نیز ب شکل پر رنگ تری تکرار می شود به طوری که ۸۹% از کل درآمد از بازی های بدست می آیند.
• سایر برنامه های سرگرمی با ۸٪ از مجموع دانلودها در رده دوم قرار دارند، اما تنها ۲ درصد از کل درآمدها را به خود اختصاص داده است.
• گروه شبکه های اجتماعی براساس حجم دانلودی، رده ششم را به خود اختصاص داده است، که بر این اساس، ۳ درصد مجموع درآمدها را به خود اختصاص داده اند.

توسط عبدو شجاری

من عبداله شجاری هستم اما دوستان Agha Abdo صدام میزنن! به زبان لیت خواب میبینم و با خودم مورس کد حرف میزنم، یه خوره لینوکس و دنیای متن باز،‌ عاشق امنیت و برنامه نویسی و تلفن همراه و بیزینس و سنگ نوردی و گیتار الکتریک!
وبسایت: http://abdo.ninja


نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود


ارسال نظر