کاربران چه توقعی از از یک اپلیکیشن موبایل دارند؟ صفحه اصلی //

کاربران چه توقعی از از یک اپلیکیشن موبایل دارند؟

کاربران چه توقعی از از یک اپلیکیشن موبایل دارند؟

کاربران موبایل، آدم های مشکل پسند و سخت گیری هستند! حداکثر وفاداری که آن ها به یک اپلیکیشن موبایل نشان می دهند، بیش از یک روز نیست. و در یک چشم به هم زدن اپلیکیشن موبایل را به راحتی از دستگاه خود پاک می کنند در عین حال کاربران موبایل به شدت پر توقع هستند، انتظاراتی که آن ها دارند، نمی شود و نباید توسط صاحبان اپلیکیشن های موبایل نادیده گرفته شود.

 

 

fastidious

 

 

فارق از اینکه اپلیکیشن شما در چه حوزه ای قرار دارد، همواره می توان ویژگی های اساسی را برای یک اپلیکیشن خوب بر شمرد.بر خلاف تصور این ویژگی ها فراتر از صفاتی مانند، “مدرن”،”شیک” و “خوش ترکیب” می روند. در عین حال ویژگی های منفی وجود دارند که به هیچ وجه نباید در اپلیکیشن شما دیده شوند.حال به بررسی هر دو این موضوعات خواهیم پرداخت.

 

چیزی که کاربران عاشق آن هستند:شهودی بودن اپلیکیشن

وقتی صحبت از “شهودی” بودن اپلیکیشن می کنیم، نکاتی باید در طراحی اپلیکیشن مورد توجه قرار گیرد.از جمله آیکون، رنگ، متن و غیره.ایم موارد، بسیار مهم هستند و اغلب کارایی خود را در موفقیت یک اپلیکیشن موبایل اثبات کرده اند.

  1. آیکون ها/دکمه ها

اپلیکیشن های را که شما به طور منظم از آن ها استفاده میکنید را در نظر بگیرید،برای مثال اپلیکیشن های شبکه های اجتماعی همانند اینستاگرام، وایبر وات اپ و …. .خیلی از آیکون ها به شکل مشابه و یکجور طراحی شده اند. به این معنی که، وقتی آیکون “چرخ دنده” را می بینید شما ناخوآگاه به یاد قسمت تنظیمات (Setting) می افتید،و یا اینکه آیکون سطل زباله به معنی از بین بردن(Delete) آن مطلب یا قسمت می باشد.

 

 

stock-vector-set-of-social-media-buttons-for-design-vector-icons-116391598

 

  1. رنگ

رنگ ها را با دقت انتخاب کنید. رنگ سبز نشان دهنده تایید کردن، و رنگ قرمز نمایان گر رد کردن، رنگ زرد هم جلب توجه می کند.رنگ های ملایم تر می توانند برای آیکون هایی استفاده شوند که اهمیت کمتری دارند. کاربران قبل از اینکه حتی عنوانی که بالا یا پایین یک آیکون نوشته شده است را بخوانند، به رنگ آیکون واکنش نشان می دهند.

 

 

۳-Colors-Flat-Web-Button-Templates-PSD

 

  1. متن

صفه نمایش به نسبت کوچک گوشی های هوشمند دلیلی خوبی است برای اینکه متون اپلیکیشن در حد امکان خلاصه،آموزنده و با فونت مناسب طراحی شوند. متون اپلیکیشن باید خالی از عبارات اضافی باشند و سعی شود مخاطب بطور مستقیم خطاب قرار داده شود.

  1. راهنمایی

نمی شود همه اپلیکیشن ها ساده باشند. اپلیکیشن های مختلفی مانند اپلیکیشن های ویرایش  ویدئو و عکس، فیچر های متعددی دارند و به نسبت پیچیده هستند.در اینگونه اپلیکیشن ها بهتر است در ابتدا برای آیکون ها مختلف، راهنمایی مختصر و مفیدی به کاربران ارائه شود، از طرف دیگر این راهنمایی ها می توانند برای معرفی قسمت تنظیمات(Setting) اینگونه اپلیکیشن ها نیز به کار روند.

توسط عبدو شجاری

من عبداله شجاری هستم اما دوستان Agha Abdo صدام میزنن! به زبان لیت خواب میبینم و با خودم مورس کد حرف میزنم، یه خوره لینوکس و دنیای متن باز،‌ عاشق امنیت و برنامه نویسی و تلفن همراه و بیزینس و سنگ نوردی و گیتار الکتریک!
وبسایت: http://abdo.ninja


نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود


ارسال نظر