مقایسه وب سایت و اپلیکیشن موبایل صفحه اصلی //

مقایسه وب سایت و اپلیکیشن موبایل

مقایسه وب سایت و اپلیکیشن موبایل

وقتی وب سایت دارم چرا اپلیکیشن موبایل !؟

در این پست قصد داریم به مقایسه ی وب سایت و اپلیکیشن موبایل بپردازیم و در مورد مزیت های هر یک برای گرفتن یک تصمیم بهتر توضیح دهیم.

ابتدا لازم است بدانید این مطلب بیشتر مناسب کسانی است که یک ایده یا کسب و کار دارند و یا می خواهند داشته باشند. قدمت وب سایت های شخصی و شرکتی بسیار بیشتر از عمر اپلیکیشن هاست. شاید بتوانیم وبلاگ ها و وب سایت ها را پدران اپلیکیشن های موبایل بدانیم در نتیجه مقایسه ی اوب سایت و اپلیکیشن موبایل به عنوان دو موضوع مستقل و موازی با هم عملا منطقی نیست چرا که در بسیاری از موارد وب سایت پیش نیاز یک اپلیکیشن موبایل است.

در بسیاری از موارد با افرادی مواجه هستیم که وقتی پیشنهاد داشتن یک اپلیکیشن موبایل را می شوند با خود می گویند چه نیازی به یک اپلیکیشن موبایل دارم وقتی در حال حاضر وب سایت دارم و گوشی های موبایل هم با مرورگر های خود می توانند وب سایتم را باز کنند.

مقایسه وب سایت و اپلیکیشن موبایل

مقایسه وب سایت و اپلیکیشن موبایل

اپلیکیشن موبایل در کنار وب سایت می تواند مفید باشد، به دلایل زیر:

  1. این روز ها موبایل ها بیشتر دست مردم هستند و استفاده می شوند تا لپ تاپ ها و کامپیوتر ها
  2. اپلیکیشن ها می توانند آفلاین و بدون اینترنت کار کنند ولی مرورگر نیاز به اینترنت دارد. (با توجه به شرایط فعلی اینترنت ایران مسئله مهمی است)
  3. رابط کاربری و سهولت استفاده مشتری در اپلیکیشن بیشتر است. حتی در وب سایت های ریسپانسیو کاربر برای گشن در سایت کمی مشکل دارد و راحت نیست.
  4. امکان ارسال پیام و دریافت نوتیفیکشن در اپلیکیشن هست که در وب سایت تعرفی نشده است.
  5. ارتباط با مشتری در اپلیکیشن می تواند بهتر و تعاملی تر باشد.
  6. اپلیکیشن موبایل از کانال های جدید و مستقلی می تواند کاربر را جذب کند. مثلا استور های موبایل و یا توزیع به صورت محلی با وایرلس و یا بلوتوث.
  7. اپلیکیشن موبایل با افزایش مراجعه و هیت می تواند موجب تقویت سایت شود.
  8. اپلیکیشن می تواند از قابلیت های گوشی استفاده کند. مثل سرویس های مبتنی بر مکان و …

به دلایل بالا و برخی نکات دیگر است که اکثر شرکت های بزرگ در کنار داشتن سایت های حرفه ای و ریسپانسیو اپلیکیشن های موبایل هم دارند و از دو ابزار در کنار هم استفاده می کنند.

توسط محمد هادی شجاری

مهندسی صنایع و مدیریت اجرایی خوندم و از دوران دانشجویی علاقه مند به بازاریابی بویژه در دنیای دیجیتال بودم و در حال حاضر به صورت تخصصی بر روی تبلیغات با اپلیکیشن های موبایل مطالعه و کار می کنم.
وبسایت:


نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود


ارسال نظر