طراحی رابط کاربری وب سایت صفحه اصلی //

طراحی رابط کاربری وب سایت ( قسمت دوم)

طراحی رابط کاربری وب سایت ( قسمت دوم)

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز

اگر یادتان باشد هفته پیش بحثی رو آغاز کردیم در مورد طراحی گرافیکی وب سایت.

در این هفته قصد داریم ادامه موضوع رو با یکدیگر پیش بگیریم.

در قسمت قبل ما در رابطه با چیدمان سایت صحبت کردیم و گفتیم قبل از ایجاد سایت باید بدانید چه چیدمانی مد نظرتان است.
برای مطالعه بیشتر میتوانید اینجا کلیک کنید.

 

اما امروز قرار است به این سوال پاسخ دهیم:

رنگ سایت به چه صورت باید باشد؟

یکی از فاکتورهای مهم در طراحی سایت رنگ سایت است. این نکته را باید گفت رنگ صرفا بک گراند یا یک رنگ خاص نیست، بلکه منظور رنگ هایی است که قرار است مخاطب با آن روبه رو شود. حال برای اینکه یک سایت خوب با یک رنگ خوب داشته باشیم چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

  • خدمت و مخاطب آن را مشخص کنید. یک مرکز خدمات رایانه ای با یک مرکز تفریحی و یا مخاطب های شرکتی با مخاطب خدمات کودک دارای دو دنیای متفاوت از یکدیگر هستند. نمی توان برای هر دو خدمت به عبارتی یک نسخه پیچید. برای خدمتی که مخاطبش شرکت های بزرگ باشند رنگ ها رسمی و سنگین و ترجیحا چند رنگ خاص لازم است ولی برای خدمتی که مخاطبش کودکان اند هرچه رنگ بیشتر جذاب تر.

 

 

  • رنگ سازمانی را در قسمت های مهم سایت قرار دهید. هر سازمان یا خدمتی معمولا رنگ مشخصی دارد. برای مثال شرکت های هواپیمایی آبی رنگ یا شرکت های وابسته به پست زرد رنگ و … هستند . این رنگ باید در سایت لحاظ شود تا مخاطب بتواند یک ارتباط خاص بین تمام فعالیت های شرکت ببیند. هماهنگی بیشتر اعتماد بیشتری را می آورد. برای مثال شرکت همسانه با رنگ سازمانی آبی- سفید در کل سایت سعی کرده این دو رنگ را به صورت های مختلفی به نمایش گذارد.

 

hamsane

 

 

  • هر رنگی میتواند تاثیر روانی خاصی داشته باشد. باید توجه داشته باشید نوع خدمت می تواند تاثیر مستقیم با انتخاب مشتری شما داشته باشد. برای مثال برخی رنگ ها از نظر روانی موجب میشود فرد یک حالت سیری به او دست دهد. بنابراین این رنگ نباید در سایت هایی که مربوط به تغذیه است استفاده شود و …

color_emotion_guide

برای آشنایی بیشتر با تاثیرات رنگ ها میتوانید به سایت های زیر سری بزنید. امیدواریم این مطالب بتواند به شما در انتخاب بهترین رنگ ها کمک کند.

 

اثرات روانی رنگ ها – سایت خبرگذاری برنا

روان شناسی رنگ از دید قرآن و روایات – سایت ویکی فقه

 

ادامه دارد….

موفق باشید.

توسط محمد هادی شجاری

مهندسی صنایع و مدیریت اجرایی خوندم و از دوران دانشجویی علاقه مند به بازاریابی بویژه در دنیای دیجیتال بودم و در حال حاضر به صورت تخصصی بر روی تبلیغات با اپلیکیشن های موبایل مطالعه و کار می کنم.
وبسایت:


نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود


ارسال نظر