تبلیغات موبایلی صفحه اصلی //

تبلیغات موبایلی

تبلیغات موبایلی

استفاده از موبایل برای تبلیغات

تبلیغات برای شرکت های مختلف همیشه یکی از راهکار های اصلی برای افزایش فروش و رسیدن به اهداف و برنامه های بازاریابی بوده است. مدیران بازاریابی و تصمیم گیران حوزه ی تبلیغات همواره به فکر استفاده از روش های بهتر با راندمان بالاتر به منظور رسیدن به اهداف بخش بازاریابی هستند، به همین دلیل روش های جذابی که عمدتا بر مبنای تکنولوژی های جدید استوار است می تواند مورد توجه قرار گیرد. تبلیغات موبایلی :

تاریخچه ی استفاده از موبایل به عنوان یک ابزار شخصی به دهه ۱۹۹۰ میلادی بر می گردد. به جرات می توان گفت هیچ تکنولوژی و ابزاری به این سرعت در بین عموم مردم رایج و همه گیر نشده بود. موبایل به عنوان یک تکنولوژی جدید با استفاده های متفاوت به دلیل ویژگی های منحصر بفردش از جمله شخصی بودن، در دسترس بودن، مبتنی بر مکان بودن و … فرصت های بی نظیری برای شرکت ها و سازمان ها ایجاد کرد تا هر کس به تناسب محصول خود از این فرصت برای تبلیغات جدید استفاده کند. در طول این مدت روش های زیادی برای تبلیغات از طریق بستر موبایل امتحان شده است که شاید هیچ کدام به اندازه ی پیام های کوتاه (sms)  رایج و همه گیر نشده است. تبلیغاتی که هر چند قیمت نسبتا ارزانی دارد اما در صورت عدم استفاده ی صحیح، راندمان بالایی ندارد و بازخور مناسبی ایجاد نمی کند.

در این میان اما شاید بتوان دهه ی اخیر ( از سال ۲۰۰۶ و عرضه ی اولین گوشی هوشمند توسط کمپانی اپل) را با دوره های گذشته ی تبلیغات در بستر موبایل مجزا دانست. گوشی های هوشمند (Smart Phone) تحول انقلابی در زمینه ی موبایل ایجاد کرده اند و کاربرد ها و امکانات موبایل ها را به کمال رسانده اند. قابلیت نصب سیستم عامل هوشمند، توانایی اجرای برنامه های متنوع، اتصال به اینترنت پر سرعت، بزرگ شدن صفحه نمایش و … را می توان مهم ترین تفاوت های نسل جدید گوشی های موبایل دانست. این امکانات جدید فرصت های بسیار جذابی را برای تبلیغات شرکت های مختلف فراهم کرده است. امکانات جدید گوشی های هوشمند دست برنامه ریزان بازاریابی در شرکت ها را باز گذاشته است تا بتوانند بستر های جدیدتر و بهتری را برای تبلیغات محصول شان امتحان کنند. به عنوان مثال پیام ها می تواند از متن فراتر رفته و به صورت عکس و یا فیلم ارائه شوند. همچنین اپلیکیشن ها (نرم افزار های کاربردی) به صورت موضوعی و پویا می تواند یک بستر بسیار جذاب برای تبلیغات باشد.

این مطلب ادامه دارد …

توسط محمد هادی شجاری

مهندسی صنایع و مدیریت اجرایی خوندم و از دوران دانشجویی علاقه مند به بازاریابی بویژه در دنیای دیجیتال بودم و در حال حاضر به صورت تخصصی بر روی تبلیغات با اپلیکیشن های موبایل مطالعه و کار می کنم.
وبسایت:


نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود


ارسال نظر