بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو صفحه اصلی //

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

همانطور که در مقاله قبل اشاره کردم یکی از راههای افزایش بازدید سایتتان علاوه بر تبلیغات اینترنتی ، استفاده از SEO یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می باشد.

با بررسی نمودار زیر نتیجه میگیریم افراد زیادی حاضر به بررسی صفحات دوم و سوم جستجو نیستند درواقع زمانی که افراد کلیدواژه های مرتبط با کسب وکار شما را سرچ میکنند ، درصورتی که سایت شما در گزینه های اول تا سوم نمایش داده شود ، کاربران بیشتری به سمت وبسایت شما سوق پیدا خواهند کرد ، پس با بهینه سازی سایت خود و کسب موقعیت بهتر در نتایج موتور های جستجو میتوانید مشتریان بیشتری جذب کنید .

percentage-of-traffic-by-google-results-position-chitika

با رعایت تکنیک های زیر میتوانید جایگاه وب سایت خود در گوگل را ارتقا بخشید.

-محتوای مفید و دائمی ( کپی برداری نشده) تولید کنید و به طور منظم وبسایت خود را به روزرسانی کنید . این کار هم به بهینه سازی سایت و هم به دائمی شدن کاربرانتان کمک خواهد کرد .
علاوه بر این مدت زمانی که کاربران در سایت شما صرف خواهند کرد را افزایش خواهد داد که این مورد نیز یکی از المان های مورد توجه سایت های جستجو برای تشخیص وبسایت های کارآمد خواهد بود .

– سعی کنید بیشتر مطالبتان حول یک موضوع مشخص باشد . به طور مثال اگر وب سایتتان مرتبط با معماریست ، سعی کنید به طور تخصصی درمورد معماری محتوا تولید کنید .

– از کلمات کلیدی پر مخاطب استفاده کنید

-به مطالب موجود در سایت های دیگر لینک دهید . البته برای این کار باید دقت کنید به سایت هایی لینک دهید که ازنظر اعتبار هم سطح شما یا بالاتر باشند
– در صفحه ی اول به مطالب صفحات داخلی خود لینک دهید

– سرفصل های خود را در تگ های هدر ( از h1 تا h6) قراردهید و مطالب مهم خودرا Bold کنید

– سعی کنید در آدرس صفحات خود (url) به جای عدد ازمتن و کلمات کلیدی استفاده کنید . برای درک بهتر مطلب به مثال زیر توجه کنید :
نمونه نادرست: http://yoursite.com/?p=12
نمونه درست:
http://yoursite.com/coolpage/

– از دیگر موارد حائز اهمیت در بهینه سازی ، پیشینه ی وب سایت شماست ، هرچه سابقه ی بیشتری داشته باشید بیشتر دیده خواهید شد .

برای مطالعه ی بیشتر میتوانید از لینک های زیر استفاده کنید :
منبع فارسی:
http://www.motamem.org/?p=5607

منابع انگلیسی:
http://goinswriter.com/website-seo-tips/

http://searchengineland.com/21-essential-seo-tips-techniques-11580

توسط محمد هادی شجاری

مهندسی صنایع و مدیریت اجرایی خوندم و از دوران دانشجویی علاقه مند به بازاریابی بویژه در دنیای دیجیتال بودم و در حال حاضر به صورت تخصصی بر روی تبلیغات با اپلیکیشن های موبایل مطالعه و کار می کنم.
وبسایت:


نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود


ارسال نظر