بهینه سازی تصاویر و تاثیر آن بر روی سئو صفحه اصلی //

بهینه سازی تصاویر و تاثیر آن بر روی سئو

بهینه سازی تصاویر و تاثیر آن بر روی سئو

 

طبق اطلاعیه گوگل مبنی بر اینکه استفاده از تصویر به همراه مطلب، در رتبه سایت تاثیرگذار است. استفاده از تصاویر در سایت‌ها مرسوم شد. امروزه اکثر محتوای سایت‌ها را تصاویر تشکیل می‌دهند. بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جست و جو بسیار مهم می‌باشد. بنابراین زمانیکه بخواهیم از تصاویر به منظور بالا بردن رتبه سایت ‌مان استفاده کنیم باید به نکات زیر توجه کنیم.

از تصاویر باکیفیت استفاده کنید.

seeo

کیفیت تصویر از نکات مهمی است که همیشه باید به آن توجه کرد، اما نه به هر قیمتی. پس تیتر را تصحیح می‌کنم. از تصاویر باکیفیت اما با حجم کم استفاده کنید. موتورهای جست و جو خصوصا گوگل همیشه بر پایین بودن حجم صفحات توجه می‌کند.
در ضمن نرم افزارهای زیادی وجود دارد که می‌تواند با در نظر گرفتن کیفیت از حجم تصاویر بکاهد.

از سایت‌های دیگر لینک تصاویر قرار ندهید.

این کار بسیار غیرحرفه‌ای می‌باشد. زیرا ممکن است مدیر سایت Hotlink protection قرار دهد و شما به جای تصویری که دوست دارید به نمایش در بیاید، با پیغام زیر رو به رو می شوید.

seo1

 

 

از رایج ترین فرمت‌های تصاویر یعنی: PNG و JPG استفاده کنید.

گوگل میتواند فرمت های BMP, GIF, JPEG, PNG, WebP و SVG را ایندکس کند، اما رایج ترین فرمت ها PNG و JPG هستند.

 

نام فایل تصاویر خود را با مضمون انتخاب کنید.

برای انتخاب نام تصاویر خود از کلمات کلیدی معنی‌دار استفاده کنید اما Keyword Stuffing را انجام ندهید. استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی در انتخاب نام تصویر این مسئله را به وجود می‌آورد.
از نقشه تصاویر استفاده کنید و آن را به گوگل معرفی کنید.

seo2

اگر می‌خواهید در سایت خود از گالری تصاویر بسیار زیادی استفاده کنید، حتما این کار را انجام دهید.

از تصاویر بامعنی استفاده کنید.

مطلبی که می‌خواهید در سایت قرار دهید را با دقت مطالعه کنید و از تصاویری استفاده کنید که مفهوم مطلب شما را منتقل کند. در واقع با این دید که اگر کاربری به صورت گذرا به سایت شما سر زد با دیدن تصاویر به درک درستی از مطالب برسد و سریعا بتواند تصمیم بگیرد که آیا خواندن این مطلب به او کمک می کند یا خیر.

http://www.shopify.com/blog/7412852-10-must-know-image-optimization-tips

توسط محمد هادی شجاری

مهندسی صنایع و مدیریت اجرایی خوندم و از دوران دانشجویی علاقه مند به بازاریابی بویژه در دنیای دیجیتال بودم و در حال حاضر به صورت تخصصی بر روی تبلیغات با اپلیکیشن های موبایل مطالعه و کار می کنم.
وبسایت:


نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود


ارسال نظر