بازاریابی رسانه های اجتماعی صفحه اصلی //

بازاریابی رسانه های اجتماعی

بازاریابی رسانه های اجتماعی

فکر می کنید “بازاریابی رسانه های اجتماعی” فقط به ارسال و اشتراک مطالب در فیس بوک، توییتر، و لینکدین انجام می گیرد؟
Ken Herron، شکارچی ایده های جدید در بازاریابی رسانه های اجتماعی و مدیر بازاریابی ارشد در تویتر می گوید: نظارت، تجزیه و تحلیل، و شرکت در بحث مخاطبان هدف ، طرفداران اپلیکیشن های موجود و رقبای همرده در فضاهای مجازی گوناگون می تواند دلهره آور باشد، اما باید انجام گیرد.
اگر شما قادر به اعطای این کار به دیگران در قالب یک تیم نیستید، پس به این سه بخش شناخته شده توجه کنید:
 
۱٫ گوگل درمورد اپلیکیشن ، نام شرکت و هر عضوی از تیم تان که در رسانه های اجتماعی فعال و به عنوان نماینده کسب و کار اپلیکیشن شما فعالیت دارند، اطلاع رسانی می کند.
 
۲٫ فیس بوک و توییتر درمورد برنامه شرکت و اعضای تیم ادراک اجتماعی تان اطلاع رسانی می کند.
 
۳٫ Site-specific در مورد شبکه های اجتماعی که در آن شما یا اپلیکیشن تان حضور فعال دارد ، اطلاع رسانی می کند.
 
اگر شما یک تیم بازاریابی کامل دارید ، در فکر تقسیم کردن وظایف نظارت توسط ابزار و شبکه باشید. اجازه دهید اعضای تیم تان خودشان حوزه شبکه های اجتماعی را برای نظارت انتخاب کنند. هر کدام از شبکه های اجتماعی فرهنگ خاص خود را دارد، بنابراین اجازه دهید اعضای تیم خودشان مسیر و نوع آنها را برای نظارت بر شبکه (ها) انتخاب کنند.
 
حالا که شما تعهد خودتان را به رسانه های اجتماعی انجام داده اید، به طور وضوح به بیان آنچه درصدد دستیابی به آن هستید ، بپردازید.
رشد درآمد های حاصل از اپلیکیشن؟ شناسایی و چت کردن با کاربران بالقوه اپلیکیشن خودتان ؟ آماده سازی بازار برای نسل بعدی اپلیکیشن تان؟
این سوالات را از خودتان بپرسید چرا که در شناسایی تحلیل های اجتماعی و اطلاعاتی مورد نیازتان، کمک خواهد کرد.
هدف شما نباید صرفا “جمع آوری اطلاعات” و ادامه این روند باشد.
هدف شما باید به روز بودن و کاربرد آنها در اتخاذ بهترین تصمیم برای بازاریابی اپلیکیشن تان باشد.
 
به طور مداوم از توسعه دهندگان دیگر اپلیکیشن (و حرفه ای های رسانه های اجتماعی) بپرسید چه چیزی بدرد آنها می خورد و چرا!
می توانید از مشیبل استفاده کنید. شرکت مشیبل (به انگلیسی: Mashable Inc.) یک وب‌گاه خبری و یک وب‌لاگ خبری اینترنتی است که توسط پت کشمور در ژوئیه ۲۰۰۵ در ابردین در اسکاتلند ایجاد شده‌است. تمرکز وب‌گاه بیشتر در مورد رسانه‌های اجتماعی است ولی به موضوعاتی چون موبایل، سرگرمی، ویدیوهای برخط، تجارت، وب، نوآوری و … نیز می‌پردازد.
و از TweetSmarter در توییتر و در نهایت از DearKen در MobileGroove.com برای دریافت راهنمایی، ترفند و
کلید های میانبر مفید استفاده کنید.
می توانید در مورد “چگونگی رشد در اقتصاد تغییرپذیر” را در پرتال MobileGroove.com با منابع کاهش یافته ، یاد بگیرید. در مورد اینکه چه چیزی برای دیگران مفید است و اشتراک گذاری آنچه برای شما مفید است (یا نیست) ، اطلاعات لازم را بدست آورید.

توسط عبدو شجاری

من عبداله شجاری هستم اما دوستان Agha Abdo صدام میزنن! به زبان لیت خواب میبینم و با خودم مورس کد حرف میزنم، یه خوره لینوکس و دنیای متن باز،‌ عاشق امنیت و برنامه نویسی و تلفن همراه و بیزینس و سنگ نوردی و گیتار الکتریک!
وبسایت: http://abdo.ninja


نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود


ارسال نظر