بازاریابی با اپلیکیشن موبایل صفحه اصلی //

بازاریابی با اپلیکیشن موبایل

بازاریابی با اپلیکیشن موبایل

آیا اپلیکیشن موبایل می تواند یک روش بازاریابی باشد ؟

بازاریابی و فروش یکی از ارکان مهم هر کسب و کاری است. بدون فروش بهترین محصولات و خدمات شانسی برای ادامه ی حیات ندارند. از این رو بازاریابی همواره یکی از مهم ترین بخش های هر سازمانی بوده و کارشناسان به دنبال روش های جدید و بهینه برای افزایش مشتری و رشد فروش هستند. در این میان تکنولوژی و ابزار های جدید همواره مورد توجه بازاریاب ها بوده است. در این مطلب قصد داریم به مزایای اپلیکیشن های موبایل به عنوان یک رسانه ی بازاریابی و کانال فروش بحث کنیم:

  1. امروزه مردم وقت بسیار زیادی را صرف استفاده از گوشی ها هوشمند و اپلیکیشن های موبایل می کنند.
  2. امکان ارتباط دو طرفه با کاربر در اپلیکیشن موجود است.
  3. امکان ردگیری از نتایج و رفتار کاربر و برخورد با اپلیکیشن وجود دارد.
  4. هزینه ی تولید یک اپلیکیشن موبایل بسیار کمتر از سایر روش های تبلیغاتی است.
  5. مطابق تحقیقات فلوری که می توانید خلاصه آن را اینجا بخوانید زمانی که مردم روی موبایل صرف می کنند از تلوزیون به عنوان اصلی ترین رسانه تبلیغات پیشی گرفته است:

 

 
بازاریابی با اپلیکیشن موبایل

 

بازاریابی با اپلیکیشن موبایل از این جهت توصیه می شود که اپلیکیشن به صورت موضوعی تولید و عرضه می شود. به عنوان مثال اپلیکیشن در مورد مد و فشن را جوانان علاقه مند به این حوزه دانلود و استفاده می کنند. در نتیجه اگر یک شرکت تولید کننده لباس مد اسپانسر تولید یک اپلیکیشن موبایل باشد می تواند با استفاده از جذابیت های اپلیکیشن امیدوار به دیده شدن توسط جمع زیادی از کاربران باشد. کاربرانی که با توجه به علاقه ی خود این اپلیکیشن را دانلود کرده اند و به احتمال زیاد مخاطب هدف آن برند و یا شرکت تولیدی هستند.

بازاریابی با اپلیکیشن موبایل فقط محدود به تولید یک نرم افزار موبایل نیست بلکه در واقع یک نرم افزار موبایل اندروید و یا iOS نها یک وسیله است که باید در خدمت یک کمپین حساب شده بازاریابی باشد.

در این قسمت می توانید نمونه های موفقی از بازاریابی با اپلیکیشن موبایل را مشاهده کنید:

توسط محمد هادی شجاری

مهندسی صنایع و مدیریت اجرایی خوندم و از دوران دانشجویی علاقه مند به بازاریابی بویژه در دنیای دیجیتال بودم و در حال حاضر به صورت تخصصی بر روی تبلیغات با اپلیکیشن های موبایل مطالعه و کار می کنم.
وبسایت:


نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود


ارسال نظر