اهمیت سرعت بارگذاری سایت صفحه اصلی //

اهمیت سرعت بارگذاری سایت

اهمیت سرعت بارگذاری سایت

بدون شک علاقه ی کاربران به سایت هایی با سرعت بالا خیلی بیشتر از سایت هایی با سرعت پایین است. چرا که هر چه سایت شما سریعتر باشد، در زمان کمتری کاربر به مقصود خود می‌رسد و احساس راحتی بیشتری خواهد کرد. براساس تحقیقات، هر وب سایت تنها ۴ ثانیه فرصت برای جذب کاربران خود دارد. این بدین معناست که شما برای جذب مخاطب خود زمان زیادی ندارید، پس با افزایش امکانات و جذاب تر کردن وب سایت خود سعی در نگه داشتن کاربران خود کنید چرا که اگر کاربران از دیدن سایتی احساس رضایت داشته باشند، موتورهای جست و جو آن وب سایت را در رده‌ی وب سایت‌های برتر قرار می‌دهند و تاثیر مثبتی بر روی سئو دارد.

موضوع سرعت و نحوه بارگذاری وب سایت ها، بعد از ورود تلفن های هوشمند به بازار داغ تر شد، چرا که بسیاری از وب سایت ها از طریق تلفن های هوشمند مرور می شوند و در بسیاری موارد بستر اینترنت پر سرعت برای تلفن های همراه در دسترس نمی باشد و سایتی مورد توجه بیشتر قرار خواهد گرفت که برای کاربر ارزش بیشتری قائل شود، راحت بارگذاری گردد و وقت کاربر را تلف نکند.

اگر می خواهید سرعت و عملکرد وب سایتی را مورد سنجش و ارزیابی قرار دهید به سایت https://gtmetrix.com/ مراجعه کنید. البته سایت های بسیاری دیگری هم هستند که این ارزیابی را انجام می دهند اما این سایت، اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می‌دهد که از طریق آن می‌توانید علاوه بر اطلاع از سرعت وب سایت کنونی، راهکارهایی را جهت بهبود به شما آموزش می‌دهد و گزارشی مفصل و دقیق از آنچه که باید انجام دهید را به شما می گوید.

پس از ورود به سایت getmetrix، آدرس سایت خود را وارد کنید و چند لحظه صبر کنید.

speed

 

صفحه ای نمایان می شود که تحت عنوان “Performance Scores” دو رتبه به شما می دهد، رتبه هایی از A تا F که به ترتیب A بهترین رتبه و F بدترین رتبه می باشد. رتبه اول امتیاز مربوط به بارگذاری وب سایت و رتبه دوم مربوط به امتیاز کارایی یا عملکرد می باشد. در کنار این رتبه بندی ها، زمان بارگذاری وب سایت با واحد ثانیه نمایش داده می شود و از طرفی حجم وب سایت نیز با واحد کیلوبایت مشخص می گردد. آنچه که اهمیت دارد گزارش دقیقی است براساس هر پارامتر که به شما کمک می کند موارد مضر را رفع کنید و رتبه و امتیاز سایت خود را افزایش دهید.

 

توسط محمد هادی شجاری

مهندسی صنایع و مدیریت اجرایی خوندم و از دوران دانشجویی علاقه مند به بازاریابی بویژه در دنیای دیجیتال بودم و در حال حاضر به صورت تخصصی بر روی تبلیغات با اپلیکیشن های موبایل مطالعه و کار می کنم.
وبسایت:


نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود


ارسال نظر